Skip to main content

Poznaj nas

Zespół

Jesteśmy grupą doświadczonych terapeutów, którzy z pasją i zaangażowaniem wspierają w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi.

Każdy z naszych specjalistów ma unikalne podejście terapeutyczne, oparte na sprawdzonych metodach psychoterapii i empatycznej relacji z klientem.

Naszym priorytetem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każdy może poczuć się wysłuchany, zrozumiany i wspierany na drodze do osobistego rozwoju.

Psychoterapeutka uzależnień

Anna Kułakowska-Wyskiel

Jestem pedagogiem, certyfikowanym psychoterapeutą terapii uzależnień. Z klientem pracuję holistycznie w nurcie poznawczo- behawioralnym i dialogu motywującego i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach . Pedagogikę resocjalizacyjną ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim a specjalizację terapii uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam najpierw za granicą w Szwajcarii w ośrodku dla kobiet „Hoffnung fur Dich” oraz w Wielkiej Brytanii w „King’s Arms Project”. W Polsce mam za sobą wieloletnią pracę jako psychoterapeuta uzależnień w stacjonarnych ośrodkach dla osób uzależnionych. Po dziś dzień prowadzę ośrodek readaptacyjny dla osób kończących podstawowy program terapii uzależnień. Pomagam im w nabywaniu umiejętności w zapobieganiu nawrotom i wspieram ich we wprowadzaniu zmian polepszających ich jakość życia. Jestem także wykładowcą akademickim przedmiotu na wyższych uczelniach.

Cały czas poszerzam swoją pracę i poddaję superwizji. Prowadzą terapię indywidualną oraz grupową. Pracuję z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych a także i behawioralnie w stawianiu pierwszych kroków na drodze trzeźwości a także asystuję we wprowadzaniu w życie metod zapobiegania nawrotom. Prowadzę także terapię dla osób z rodzin dysfunkcyjnych (DDA i DDD) oraz dla rodzin zmagających się z uzależnieniem wśród swoich najbliższych. Prowadzę także interwencje kryzysowe. Zapraszam osoby dorosłe – przyjmuję stacjonarnie i online.

Psychoterapeuta

Robert Wołk

Jestem psychoterapeutą pracującym w modelu psychodynamicznym. Ukończyłem pełne szkolenie terapeutyczne w Instytucie Karuna w Devon w Anglii, który to instytut podlega Uniwersytetowi w Middlesex. Szkolenie, które ukończyłem to Core Process Psychotherapy, czyli terapia zorientowana na proces terapeutyczny. Jest to model holistyczny, w którym większy nacisk kładziemy na przyjrzenie się naszym pierwotnym wzorcom, które nadają ton naszym działaniom i wpływają na nasz - taki a nie inny odbiór świata i siebie samych, niż na niwelowanie objawów (to właśnie jest element "Core" procesu terapeutycznego). Jest to kierunek, który łączy w sobie dokonania najważniejszych, zachodnich szkół terapeutycznych z psychologią i filozofią dalekiego wschodu, głównie Buddyjską. Mam prawie dwudziestoletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej oraz superwizyjnej. Przez ostatnie dziesięć lat pracuję głównie z klientami indywidualnymi oraz z parami. Mam duże doświadczenie w pracy w organizacjach zajmujących się zdrowiem psychicznym jako terapeuta, lider zespołu i superwizor. Pracuję głównie z osobami borykającymi się z przemianami życiowymi, żałobą, depresją, lękiem, napadami paniki, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi oraz nałogami. Zajmuję się również budowaniem, trenowaniem i motywowaniem zespołów jako trener team buildingu i superwizor. Prywatnie triathlonista i maratończyk, zapalony rowerzysta oraz muzyk samouk. Lubię pracę z ludźmi. Fascynuje mnie elastyczność ludzkiego umysłu i ludzkiej psychiki oraz ekscytuje mnie wspólne poszukiwanie nowych dróg zdrowszego, bardziej satysfakcjonującego funkcjonowania. Często używane przeze mnie motto to: "nie zrobienie (nie powtórzenie) tego samego jest już zrobieniem czegoś innego".

Psycholog, psychoterapeuta

Andrzej Płuciennik

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą gestalt w trakcie szkolenia. Jeżeli doświadczasz lęku lub masz obniżony nastrój i nie masz energii ani motywacji, masz problemy w relacjach, przeżywasz stratę, jesteś w kryzysie lub po prostu nie czujesz się dobrze i chcesz z kimś o tym porozmawiać – zapraszam Cię serdecznie. Jestem zdania, że terapia dzięki spotkaniu z drugim człowiekiem, pozwala ujrzeć siebie i swoją sytuację z innej perspektywy, a zwiększenie świadomości swojego doświadczenia daje możliwość do przywrócenia zdrowia i równowagi oraz bycia sobą w pełniejszej i bardziej autentycznej postaci.

Od 3 lat współpracuję z moimi klientami w różnym zakresie począwszy od wspierania rozwoju kompetencji społecznych, poprzez zapewnienie wsparcia psychologicznego czy analizę schematów myśli i emocji oraz podejmowanych sposobów radzenia sobie, aż po pracę psychoterapeutyczną z osobami przeżywającymi cierpienie na skutek ich obecnej sytuacji, bagażu doświadczeń i trudności emocjonalnych.

Towarzysząc moim klientom stawiam na dialog i empatyczne podejście. Uważam, że bezwarunkowa akceptacja jest podstawą do budowania bezpiecznej relacji, która stanowi fundament pracy terapeutycznej.

Dużą uwagę przykładam do tego w jaki sposób moi klienci doświadczają swoich problemów w tu i teraz oraz w jaki sposób to doświadczenie wiążę się z ich historią życiową. Wierzę, że towarzyszenie osobom w odkrywaniu siebie w sposób wspierający i niedyrektywny pozwala dotrzeć im do znajdujących się w nich zasobów i w spontaniczny sposób uruchomić je, aby mogli poprawić jakość swojego życia i osiągać zamierzone cele.

W gabinecie integruje podejścia terapii gestalt, skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) i terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Obecnie jestem w trakcie II-go etapu czteroletniego programu szkoleniowego na psychoterapeutę gestalt w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Wykształcenie psychologiczne uzyskałem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem kurs I stopnia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, kurs dotyczący prowadzenia grup wsparcia psychologicznego i kurs trenera treningu umiejętności społecznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie kliniczne zdobywałem pracując w Stowarzyszeniu Terapeutów – organizacji pozarządowej niosącej pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom. Z początku, odbyłem staż kliniczny w ośrodku integracji społecznej, a później pracowałem jako terapeuta w tym samym ośrodku oraz w zespole pracy środowiskowej. W gabinetach terapeutycznych nabyłem doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi problemów takich jak: trudność w nazywaniu i wyrażaniu emocji, problemy z asertywnością, apatia i depresja, zaburzenia lękowe, trudności w relacjach, niskie poczucie własnej wartości, trudności w pracy, kryzys życiowy, przeżywanie dużej ilości trudnych emocji (złości/smutku/poczucia winy/wstydu), zespół DDD, zespół DDA, uzależnienie, współuzależnienie, doświadczenie przemocy.

Psycholog, psychoterapeutka

Patrycja Lemisiewicz

Jestem terapeutką, psycholożką (absolwentką Uniwersytetu SWPS specjalność kliniczna) i trenerką. Ukończyłam szkolenie podstawowe i zaawansowane Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenie w duchu Dialogu Motywującego i w tych nurtach pracuję z dorosłymi i młodzieżą.

Doświadczenie kliniczne zdobyłam w trakcie pracy z osobami dorosłymi z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w Stowarzyszeniu Terapeutów. Mam także doświadczenie w pracy interwencyjnej w poradni telefonicznej towarzysząc w kryzysie zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadziłam Trening Umiejętności Społecznych dla neuroróżnorodnej młodzieży oraz dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "Dobrostan dzieci i młodzieży dla szkół podstawowych" finansowany ze środków publicznych. Udzielałam konsultacji indywidualnych i wsparcia rodzicielskiego. Wspierałam osoby z trudnościami wynikającymi m.in. z: nadmiernego poziomu lęku, depresji, obniżonego nastroju, niskiego poczucia własnej wartości, jakości relacji, kryzysu zawodowego.

Z empatią, uważnością i szacunkiem towarzyszę osobom dorosłym i młodzieży w sytuacji kryzysu i trudności emocjonalnych, wspierając w odkrywaniu osobistych zasobów, potencjału do istotnych zmian oraz poszukiwaniu satysfakcjonujących rozwiązań. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Psychoterapeutka

Małgorzata Mazurek

Nazywam się Małgorzata Mazurek i jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, certyfikowanej przez EAGT. Jestem również coachem po rocznej Szkole Coachów Grupy Trop, a także coachem językowym i lektorką j. angielskiego na Uniwersytecie SWPS.

Prowadzę indywidualne sesje psychoterapeutyczne w języku polskim oraz angielskim. Pracuję z osobami dorosłymi potrzebującymi wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, utknięciem, obniżonym nastrojem, borykającymi się z kryzysowymi sytuacjami w życiu, czy dolegliwościami psychosomatycznymi.

Wspieram też rodziców dzieci z orzeczeniami i specjalnymi potrzebami w przejściu procesu żałoby po otrzymaniu diagnozy o trudnościach rozwojowych dzieci oraz radzeniu sobie ze zmianami i wyzwaniami związanymi z opieką nad dziećmi neuroróżnorodnymi. Pracuję też z dorosłymi osobami z neuroróżnorodnością np. w spektrum autyzmu czy ADHD.

Towarzyszę klientom w rozwoju i poszerzaniu świadomości o sobie, wprowadzaniu zmian w życiu, rozwijaniu swojego potencjału i zasobów, odnalezieniu równowagi, poprawie relacji z bliskimi czy znalezieniu swojej ścieżki w życiu poprzez koncentrację na tu i teraz, uważność na ciało, dostęp do emocji, uwrażliwienie na własne potrzeby, poszerzanie świadomości o sobie i świadomy wybór. Czerpię też chętnie z analizy transakcyjnej.

W relacji z klientami ważna jest dla mnie autentyczność, zaufanie, akceptacja i szacunek, a także zaangażowanie obu stron w proces terapeutyczny.

Jestem mamą dwóch chłopców, w tym chłopca w spektrum autyzmu, oraz żoną. Relaksuję się czytając książki, uspakaja mnie cisza. Opiekuję się zwariowanym Airdale terierem o imieniu Dragon. A nadmiary energii pożytkuję grając w tenisa.